Glasgow Rangers, Celtic, BATE, Dinamo Zagrzeb to są „klasowe” kluby. Ale co mają ich ligi czego nie ma nasza? Zupełnie nic szczególnego. Mioduski kiedyś w wywiadzie mówił że oni są na świeczniku, że MUSZĄ zdobyć mistrza Polski, że nie mogą się potknąć i że ich rywal Lech nie ma takiego obowiązku i jemu to może być ewentualnie wybaczone (coś w tym sensie).
Probierz kiedyś z kolei mówił że u nas w lidze gra się na pół-tempo i w pucharch gra wygląda inaczej.

No ale czy filozofia gry, odpowiedni trener, skauting i przemyślane transfery to nie jest fundament który bez oglądania się na inne kluby w lidze zapewni utrzymanie wysokiego poziomu? Bez względu czy ktoś ma ambicję na mistrza czy to że gra na pół-tempo europejskiego poziomu?
Załóżmy dzisiaj Legia gra z Rakowem, a za tydzień z Koroną (absolutnie nie mam nic przeciwko tym drużynom), być może te drużyny nie narzucą takiego rytmu jak zagraniczne kluby z Ligi Europy czy Ligi Mistrzów, ale chyba istnieje dostęp do statystyk, kto ile przebiegł w jakim tempie, kto tworzył przestrzeń, ile stworzyli groźnych akcji i jaką ilością podań stworzono akcję i ile tych podań było celnych… mało tego, istnieje dostęp do tych danych w innych ligach do których można się równać.
W czym więc tkwi problem?
Często się słyszy że wszystkie kluby w Polsce spinają się na Legię i chcą pokazać się z jak najlepszej strony, ale to może właśnie hartuje Legię i sprawia że ona godnie reprezentuje Polskę w Europie?

Ekstraklasa to gówno, jeżeli patrzymy na nią przez pryzmat tego jak blado wypadają na tle europejskich rozgrywek inne polskie kluby. Tak więc może warto by większą wagę polskie kluby przywiązywały do filozofii gry i szkoleniu młodzieży pod tym kątem, a nie na wyniki w marnej lidze?

Bartłomiej Pawłowski w wywiadzie mówił że fizycznie na tle Hiszpanów wypadał nawet lepiej, ale kompletnie nie radził sobie z grą 11 vs 11 której nie rozumiał…

O co chodzi panowie i panie?
Może jako kibice powinniśmy być wybredniejsi i bardziej krytyczni wobec ekstraklasy, a nie przebaczać miernotę tylko dlatego że wywieziono 3 punkty?

#mecz #legia #pilkanozna